Przejdź do głównej zawartości

Drukarnia - jak to wygląda od środka?

Drukarnia to miejsce, gdzie nie tylko drukuje się książki, ale jest to przede wszystkim przestrzeń, gdzie tworzy się na potrzeby szeroko rozumianej reklamy i promocji. To tutaj powstają wszelkiego rodzaju ulotki, wizytówki czy plakaty. Usługi tego typu cieszą się naprawdę dużą popularnością, nic więc dziwnego, że drukarnię internetową, wiele osób uważa za świetny pomysł na intratny biznes. A jak jest naprawdę? Jak wygląda praca w drukarni online od tzw. kuchni?


Dobrze zorganizowane drukarnie, które chcą świadczyć usługi na najwyższym poziomie, mają do dyspozycji dwa pomieszczenia - jedno w, którym znajduje się biuro i drugie, które można określić jako zakład produkcyjny. Aby wszystko sprawnie działało i nie generowało niepotrzebnych kosztów, konieczny jest także tani środek transportu i sprawnie rozwinięta sieć komunikacyjna online. Współczesne drukarnie oferują klientom możliwość złożenia zamówienia bez wizyty biurze, gdyż wszystko odbywa się przez Internet, a zamówione materiały klient otrzymuje we wskazane przez siebie miejsce.
Trafić w nisze na rynku - klucz do sukcesu.

Obecnie na rynku jest bardzo mało jest drukarni, które preferują kompleksowy zakres usług. Zazwyczaj specjalizują się w pewnym obszarze i w tym kierunku się rozwijają. Jest to związane z wysokim kosztem, jaki firma musi podnieść na zakup specjalistycznego sprzętu. Jeśli ktoś zamierza otworzyć tego typu działalność, to powinien przede wszystkim zorientować się i wysondować potrzeb,y rynku w tym zakresie na danym terenie. Aby obniżyć koszty prowadzonej działalności, można zdecydować się na leasing maszyn i urządzeń potrzebnych do druku.
Prawdziwy boom przeżywają drukarnie internetowe, o których wspomniano już wcześniej, gdyż klienci cenią wygodę i komfort oraz oszczędność czasu. Tutaj, aby przekonać do siebie klientów konieczna jest odpowiednia promocja i wyrobienie sobie marki, gdyż prawdą jest, że zadowolony klient, jest dla firmy, w tym dla drukarni, najlepszą reklamą.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak zaprojektować i przygotować do druku okładkę książki (oprawa miękka)

Dziś poradnik dla osób, które chcą przygotować do druku okładkę książki. Korzystając z opisanych tu wskazówek przygotujesz plik, którego drukarnia nie zwróci z prośbą o poprawę (no, chyba że źle wygenerujesz PDF-a, ale o tym napiszę kiedy indziej).

Czarny tekst to zawsze 100K! (w offsecie)

W druku offsetowym występuje zjawisko pasowania kolorów - skoro drukujemy 4 kolorami, które są kolejno nanoszone przez 4 zespoły drukujące, to aby uzyskać poprawną odbitkę, wszystkie 4 kolory muszą idealnie na siebie nachodzić. Muszą, a może raczej: powinny. W praktyce często mamy do czynienia z przesunięciem jednego z kolorów względem innych. Im nowsza maszyna i im lepszy Pan Drukarz, tym ryzyko otrzymania niespasowanego druku mniejsze (pilnowanie pasowania to jeden z licznych obowiązków Pana Drukarza. Pan Drukarz będzie Ci wdzięczny, jeśli nie dołożysz mu dodatkowej pracy źle przygotowując swój projekt).

Jak sprawdzić rzeczywistą rozdzielczość zdjęcia w InDesignie?

Aby uzyskać optymalną jakość druku np. fotografii, powinny być one dostarczone do drukarni w rozdzielczości 300 ppi (dlaczego nie dpi? Przeczytasz tutaj ). Trzeba pamiętać, że nawet jeśli plik źródłowy ma taką rozdzielczość, to wcale nie znaczy, że "na wyjściu" będzie ona zachowana. Wystarczy że podczas projektowania puścisz wodze fantazji: tu przykadrujesz, tam powiększysz... i pojawia się kłopot z jakością.